COVID-19 Aşısı Hakkında

COVID-19 Aşısı Hakkında

Sevgili çalışma arkadaşlarım,

Covid-19 pandemisi hem özel hayatımızı hem de iş hayatımızı ciddi anlamda etkileyen ve sınırlayan bir durum teşkil etmektedir.
Çeşitli aşıların geliştirilmesi ve ruhsatlandırılmasıyla bilim insanları ve araştırmacılar bu salgının üstesinden gelmek için kayda değer bir atılım sağlamış oldular.
Aşı olmak, hastalıklara karşı korunma ve hayat kurtarmanın güvenli ve etkili bir yoludur. Covid-19 hastalığında ise aşı olmak “normal” bir hayata dönmenin önemli bir adımıdır. Diğer koruma tedbirlerine uyulmasıyla birlikte (örneğin maske takmak, sosyal mesafeyi korumak ve düzenli olarak el yıkamak), aşı olmak Covid-19’a yakalanma ve bu hastalığı başkalarına bulaştırma riskinizi büyük ölçüde azaltır.
Elbette ki yeni pazara sürülen Covid-19 aşıları birçok soruyu beraberinde getirmektedir: Bu kadar hızlı geliştirilmiş olduklarından acaba bu aşılar kesin olarak güvenli midir? Aşıların potansiyel yan etkileri nelerdir? Kimlerin aşı olmaktan kaçınması gerekmektedir? Bu nedenle Adient, çalışanları için çeşitli bilgilendirme malzemeleri hazırlamış bulunmaktadır. Bununla amacı belirsizlikleri ortadan kaldırmak ve ortaya çıkan sorulara cevap vermektir. Yerel yönetim ekibiniz yakında bu malzemeleri sizinle paylaşacaktır. Bunları dikkatle incelemeye ve okumaya ve kendinizin de aşı olması konusu derinlemesine ele almaya sizleri davet ediyoruz.
Aşı olup olmamak konusu sadece kendinizi korumanızdan çok daha farklı boyutları beraberinde getirir. Toplumsal bağışıklık temel bir rol oynamaktadır: Eğer insanların büyük bir kısmı Covid-19’a karşı aşılanırsa, virüsün daha fazla yayılması mümkün olmayacaktır. Farklı bir şekilde ifade etmek gerekirse, aşı olması mümkün olmayan kişileri de bu şekilde koruruz. Aşı olmak elbette ki gönüllüdür, ancak aşı olarak bu salgını kontrol altına almaya şahsen katkıda bulunursunuz. Ancak bu şekilde enfeksiyon zincirinin kırılmasına yardımcı olursunuz.
Biz Adient olarak bilime ve araştırmalara güveniyoruz. Tüm çalışanlarımızı sağlık durumları müsaade ettiği takdirde Covid-19’a karşı aşı olmaya çağırıyoruz. Bu bağlamda bir mevzu büyük önem taşımaktadır: Lütfen aile hekiminizle, iş doktoruyla veya sağlık hizmeti sağlayıcınıza aşı olmadan önce kendi fiziksel durumunuzu danışın.

Aşı olmak bir tercihtir. Herkes korunmaz ise hiç kimse güvende olmaz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen irtibata geçin: 05306102392
Bu sıra dışı zamanda desteğiniz için teşekkür ederiz!

Michel Berthelin
VP Adient EMEA

Wolfgang Merkel
VP Operational Excellence

Engin Kopal
Fabrika müdürü